Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ114X
ERJ-2GEJ114X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ114X
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ114X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ114X
QUANTITY
ERJ-2GEJ114X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ114X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ114X
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ114X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ114X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ114X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ114X
IC A/D CONV 8CH 12BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 4K USB MCU LS 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 1.01UH 3.4A 11 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC DDR-II TERM REG 8SOPWRPAD datasheet.pdf
80MM FAN FILTER MEDIA 45PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf