Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF13R3X
ERJ-2RKF13R3X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF13R3X
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF13R3X.pdf
Availability of ERJ-2RKF13R3X
QUANTITY
ERJ-2RKF13R3X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF13R3X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF13R3X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF13R3X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF13R3X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF13R3X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF13R3X
D-SUB CABLE MML37K/MC37M/MFL37K datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR POLARIZATION KEY datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/SCREW 42POS datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 86POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
LJT 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
PT 55C 55#20 PIN RECP datasheet.pdf
24-bit, 192kHz 6-Channel DAC with 1.7Vrms Line Driver IC datasheet.pdf