Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF80R6X
ERJ-2RKF80R6X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF80R6X
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF80R6X.pdf
Availability of ERJ-2RKF80R6X
QUANTITY
ERJ-2RKF80R6X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF80R6X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF80R6X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF80R6X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF80R6X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF80R6X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF80R6X
SIDACTOR BI 190V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIN TYPE C STR REC LFCNR datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 40-TSOP TO 40-DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA JJ SILIC 0.75 10 datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf