Panasonic Electronic Components ERJ-3BSFR13V
ERJ-3BSFR13V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3BSFR13V
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-3BSFR13V.pdf
Availability of ERJ-3BSFR13V
QUANTITY
ERJ-3BSFR13V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3BSFR13V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3BSFR13V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3BSFR13V
Related LinksERJ-3B, ERJ-3BSFR13V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3BSFR13V Details Description
Related parts for ERJ-3BSFR13V
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SENSOR REFL LONG H TYPE W/OSC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MC-S1 SWITCH & ACT'R WITH N/O AU datasheet.pdf
MICRO 15C S 3" YEL JACKP NI datasheet.pdf