Panasonic Electronic Components ERJ-6BWFR013V
ERJ-6BWFR013V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6BWFR013V
Brief Description
RES SMD 0.013 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-6BWFR013V.pdf
Availability of ERJ-6BWFR013V
QUANTITY
ERJ-6BWFR013V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6BWFR013V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6BWFR013V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.013
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6BWFR013V
Related LinksERJ-6B, ERJ-6BWFR013V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6BWFR013V Details Description
Related parts for ERJ-6BWFR013V
RES 15 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT RTANG 6 POS GOLD PCB datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 25/50V 150A TO220 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 6A datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 89HP0504UB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 10W datasheet.pdf