Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF33R0V
ERJ-6ENF33R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF33R0V
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF33R0V.pdf
Availability of ERJ-6ENF33R0V
QUANTITY
ERJ-6ENF33R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF33R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF33R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF33R0V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF33R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF33R0V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF33R0V
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 5.5W MONO D 20WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
V BASIC SW HDW PACKET RING datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 80V X5R 1206 datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 8C SHLD 300V datasheet.pdf