Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF5110V
ERJ-6ENF5110V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF5110V
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF5110V.pdf
Availability of ERJ-6ENF5110V
QUANTITY
ERJ-6ENF5110V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF5110V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF5110V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF5110V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF5110V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF5110V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF5110V
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
VARISTOR 108V 900A 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS 1MM datasheet.pdf