Panasonic Electronic Components ERJ-8BQJR91V
ERJ-8BQJR91V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8BQJR91V
Brief Description
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
ERJ-8BQJR91V.pdf
Availability of ERJ-8BQJR91V
QUANTITY
ERJ-8BQJR91V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8BQJR91V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8BQJR91V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8BQJR91V
Related LinksERJ-8B, ERJ-8BQJR91V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8BQJR91V Details Description
Related parts for ERJ-8BQJR91V
T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
NUT 3/8-32 BR SNZN 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH datasheet.pdf