Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1304V
ERJ-8ENF1304V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1304V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1304V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1304V
QUANTITY
ERJ-8ENF1304V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1304V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1304V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1304V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1304V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1304V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1304V
END CAP LD/LDP/CD3 WHITE datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
*STA-STRAP*TIE-HEAVY HEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE W/ CONNECTOR ONE END 10M datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPEA 10POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE 27.6KV 25AMP 2" DIN datasheet.pdf