Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1871V
ERJ-8ENF1871V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1871V
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1871V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1871V
QUANTITY
ERJ-8ENF1871V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1871V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1871V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1871V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1871V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1871V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1871V
OPTOISOLTR 2.5KV 4CH DARL 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
IC BATT GAS GAUGE LI-ION 15DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X6S 0805 datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf