Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3402V
ERJ-8ENF3402V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3402V
Brief Description
RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3402V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3402V
QUANTITY
ERJ-8ENF3402V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3402V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3402V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3402V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3402V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3402V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3402V
RES SMD 825K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 330VAC QC TERM datasheet.pdf
CABLE GLAND BF 9 4-8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
300W GD CLSED-ND NO/REFL YLLWVNY datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf