Panasonic Electronic Components ERJ-B2CFR013V
ERJ-B2CFR013V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2CFR013V
Brief Description
RES SMD 0.013 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2CFR013V.pdf
Availability of ERJ-B2CFR013V
QUANTITY
ERJ-B2CFR013V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2CFR013V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2CFR013V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.013
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2CFR013V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2CFR013V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2CFR013V Details Description
Related parts for ERJ-B2CFR013V
RES SMD 62K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
IC CODEC DUAL PROGR 64QFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
INSIDE CORNER BRACKET datasheet.pdf
HDM EMPO110F180FK datasheet.pdf
SAC-4P-10 0-PUR/FS SH SCO datasheet.pdf
FUSE 32A 1000V AC datasheet.pdf
Low Cost 225 MHz 16 X 16 Crosspoint Switches IC datasheet.pdf