Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF8452V
ERJ-P6WF8452V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF8452V
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF8452V.pdf
Availability of ERJ-P6WF8452V
QUANTITY
ERJ-P6WF8452V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF8452V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF8452V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF8452V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF8452V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF8452V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF8452V
IC ADC 20BIT LC2MOS MONO 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER GH TOP 3POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC POT DPP NV 100TAP U/D 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 3POS SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf