Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1401V
ERJ-PA3D1401V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1401V
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1401V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1401V
QUANTITY
ERJ-PA3D1401V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1401V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1401V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1401V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1401V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1401V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1401V
SPKR Z=725OHM SS PORT ON EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 26POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 26AWG .156 BLUE datasheet.pdf
TMDSBRD560 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 35V 2.5A MCPH6 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD 5MM NYLON datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 450V CH 1812 datasheet.pdf