Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1403V
ERJ-PA3D1403V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1403V
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1403V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1403V
QUANTITY
ERJ-PA3D1403V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1403V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1403V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1403V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1403V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1403V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1403V
RELAY REED SPST 2A 5V datasheet.pdf
SWITCH REED OCCUPANCY SPST WIRES datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.1K OHM 0606 datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FUME EXTRACTOR CTN FILTR WFE2S/2 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
350MM EURO HEADER RA DUAL ROW 7C datasheet.pdf