Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1503V
ERJ-PA3F1503V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1503V
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1503V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1503V
QUANTITY
ERJ-PA3F1503V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1503V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1503V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1503V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1503V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1503V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1503V
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2550K-3200K 6SMD datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf