Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F5111V
ERJ-PA3F5111V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F5111V
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F5111V.pdf
Availability of ERJ-PA3F5111V
QUANTITY
ERJ-PA3F5111V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F5111V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F5111V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F5111V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F5111V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F5111V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F5111V
RES 39K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC TERMINATOR SCSI 20-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED PANEL IND WHT 28VDC STVP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf