Panasonic Electronic Components ERJ-S02F4421X
ERJ-S02F4421X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F4421X
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F4421X.pdf
Availability of ERJ-S02F4421X
QUANTITY
ERJ-S02F4421X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F4421X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F4421X
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F4421X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F4421X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F4421X Details Description
Related parts for ERJ-S02F4421X
RES SMD 44.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 40POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
MOD WI-ME ME 16MB 8MB FLASH 50PK datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf