Panasonic Electronic Components ERJ-S08F3832V
ERJ-S08F3832V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S08F3832V
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-S08F3832V.pdf
Availability of ERJ-S08F3832V
QUANTITY
ERJ-S08F3832V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S08F3832V
Internal Part NumberEIS-ERJ-S08F3832V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S08F3832V
Related LinksERJ-S0, ERJ-S08F3832V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S08F3832V Details Description
Related parts for ERJ-S08F3832V
SWITCH MINI SPDT HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
IC DRVR SER/PAR I/O 12B SSOP-A16 datasheet.pdf
CONN 34POS .1X.1 IDC RIBBON PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS PLUG-R/A SOCKET .3M datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MAIN DEVICE SUB ASSY 200A datasheet.pdf