Panasonic Electronic Components ERJ-S14F8250U
ERJ-S14F8250U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F8250U
Brief Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F8250U.pdf
Availability of ERJ-S14F8250U
QUANTITY
ERJ-S14F8250U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F8250U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F8250U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F8250U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F8250U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F8250U Details Description
Related parts for ERJ-S14F8250U
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
TAPE PTFE EXTRUDED FILM 3" X 5YD datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 684FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
K8350A TOOL KIT datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO204AC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG BLACK 305M datasheet.pdf
IC SWITCH T-R 10W MMIC SOT26 datasheet.pdf