Panasonic Electronic Components ERJ-S14F9102U
ERJ-S14F9102U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S14F9102U
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-S14F9102U.pdf
Availability of ERJ-S14F9102U
QUANTITY
ERJ-S14F9102U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S14F9102U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S14F9102U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S14F9102U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S14F9102U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S14F9102U Details Description
Related parts for ERJ-S14F9102U
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .050" GOLD datasheet.pdf
94270-110TRLF MINITEK II SMT HDR datasheet.pdf
CONN RING TONG 2AWG M8 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 53 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
ANTI BACK-UP ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO263AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf