Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF3902U
ERJ-S1TF3902U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF3902U
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF3902U.pdf
Availability of ERJ-S1TF3902U
QUANTITY
ERJ-S1TF3902U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF3902U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF3902U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF3902U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF3902U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF3902U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF3902U
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS DUAL .137 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE MULT-FUNC CONFIG SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
GPS GLONASS MM 3M RG174 SMA(M) datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BCF 3.81/08/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf