Panasonic Electronic Components ERJ-S1TF5901U
ERJ-S1TF5901U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S1TF5901U
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-S1TF5901U.pdf
Availability of ERJ-S1TF5901U
QUANTITY
ERJ-S1TF5901U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S1TF5901U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S1TF5901U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S1TF5901U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S1TF5901U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S1TF5901U Details Description
Related parts for ERJ-S1TF5901U
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 47K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PHOTODARLINGTON TO-46 FLAT PACK datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
FIXED IND 1.9NH 1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf