Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ220Y
ERJ-XGEJ220Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ220Y
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ220Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ220Y
QUANTITY
ERJ-XGEJ220Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ220Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ220Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ220Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ220Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ220Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ220Y
MOSFET N-CH 20V 6.4A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.61A 58 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf