Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ123Y
ERJ-XGNJ123Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ123Y
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ123Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ123Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ123Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ123Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ123Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ123Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ123Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ123Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ123Y
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.5A SMA datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS 208QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
100V SOT223 N-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf