Panasonic Electronic Components ERJ-XGNJ511Y
ERJ-XGNJ511Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGNJ511Y
Brief Description
RES SMD 510 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGNJ511Y.pdf
Availability of ERJ-XGNJ511Y
QUANTITY
ERJ-XGNJ511Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGNJ511Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGNJ511Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGNJ511Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGNJ511Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGNJ511Y Details Description
Related parts for ERJ-XGNJ511Y
IDC CABLE-ASS20A/ AE20G / ASS20A datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015G/H1501TR 6" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 10POS datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
6 PADLOCKING W/ DEFEATER 1-PT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf