Panasonic Electronic Components ERX-2SJ2R2
ERX-2SJ2R2 picture photo
Mfg. Part Number
ERX-2SJ2R2
Brief Description
RES 2.2 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERX-2SJ2R2.pdf
Availability of ERX-2SJ2R2
QUANTITY
ERX-2SJ2R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERX-2SJ2R2
Internal Part NumberEIS-ERX-2SJ2R2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERX
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERX-2SJ2R2
Related LinksERX-2, ERX-2SJ2R2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERX-2SJ2R2 Details Description
Related parts for ERX-2SJ2R2
DIODE MODULE 1KV 30A ISOTOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 125A DO205 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 312MA 3.12 OHM datasheet.pdf
RES SMD 98.8 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
MICRO 21 M 20" YEL JACKS datasheet.pdf
WPC A11 WIRELESS CHARGING MODULE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 9.5 NF 20% 2000VDC AXIA datasheet.pdf