TE Connectivity Raychem Cable Protection ES1000-NO.3-B8-X-50MM
ES1000-NO.3-B8-X-50MM picture photo
Mfg. Part Number
ES1000-NO.3-B8-X-50MM
Brief Description
HEATSHK TUBING 4:1 10.8DIA 50MM
Datasheet Download
ES1000-NO.3-B8-X-50MM.pdf
Availability of ES1000-NO.3-B8-X-50MM
QUANTITY
ES1000-NO.3-B8-X-50MM Order Process
Ship out your order
Specifications of ES1000-NO.3-B8-X-50MM
Internal Part NumberEIS-ES1000-NO.3-B8-X-50MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Shrinkage Ratio4 to 1
Length0.164' (50.00mm, 1.97")
Inner Diameter - Supplied0.427" (10.8mm)
Inner Diameter - Recovered0.095" (2.4mm)
Recovered Wall Thickness0.075" (1.91mm)
ColorClear
Operating Temperature-40°C ~ 130°C
Shrink Temperature110°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ES1000-NO.3-B8-X-50MM
ES1000-NO.3-B8-X-50MM Details Description
Related parts for ES1000-NO.3-B8-X-50MM
SPACER MOUNTS LED T-1 .400" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 5A 90 MOHM TH datasheet.pdf
GDT 500V 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
INSERT TOOL IMPEL 2X12 DC datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
INV MJ,1X4,LED (G/G) datasheet.pdf
10000UF 80V 35X50MM 85C 5000H datasheet.pdf