ST ESDA25B1
ESDA25B1 picture photo
Mfg. Part Number
ESDA25B1
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 8SOIC
Datasheet Download
ESDA25B1.pdf
Availability of ESDA25B1
QUANTITY
ESDA25B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDA25B1
Internal Part NumberEIS-ESDA25B1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsESDA25B1 View All Specifications
ESDA25B1 View All Specifications
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesESDA, TRANSIL™
PackagingTube
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels6
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDA25B1
Related LinksESDA, ESDA25B1 Datasheet, ST Distributor
ESDA25B1 Details Description
Related parts for ESDA25B1
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf