Sullins Connector Solutions ESM25DSUH
ESM25DSUH picture photo
Mfg. Part Number
ESM25DSUH
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ESM25DSUH.pdf
Availability of ESM25DSUH
QUANTITY
ESM25DSUH Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM25DSUH
Internal Part NumberEIS-ESM25DSUH
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM25DSUH
Related LinksESM2, ESM25DSUH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM25DSUH Details Description
Related parts for ESM25DSUH
TERMINAL TURRET 4-40THR .043"DIA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
4R VER HDR STB 0GP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf