United Chemi-Con ESMH101VSN332MR40T
ESMH101VSN332MR40T picture photo
Mfg. Part Number
ESMH101VSN332MR40T
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
ESMH101VSN332MR40T.pdf
Availability of ESMH101VSN332MR40T
QUANTITY
ESMH101VSN332MR40T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMH101VSN332MR40T
Internal Part NumberEIS-ESMH101VSN332MR40T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current4.05A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMH101VSN332MR40T
Related LinksESMH101VS, ESMH101VSN332MR40T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMH101VSN332MR40T Details Description
Related parts for ESMH101VSN332MR40T
CLIP BATTERY AAA/N CELL SMD datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS DUAL 250MA 8-SMD datasheet.pdf
IC HDSL FRONT END 48-SSOP datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf