Rohm Semiconductor ESR10EZPF3002
ESR10EZPF3002 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF3002
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF3002.pdf
Availability of ESR10EZPF3002
QUANTITY
ESR10EZPF3002 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF3002
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF3002
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF3002
Related LinksESR10E, ESR10EZPF3002 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF3002 Details Description
Related parts for ESR10EZPF3002
STATICIDE HEAVY DUTY QUART datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE 1PH 35A 200V GBPC-W datasheet.pdf
LOW POWER NTSC/PAL/SECAM VIDEO D datasheet.pdf
DSUB 15 M CRIMP F0 CAD datasheet.pdf
SWITCH ROLL PLUNG SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 310MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf