Rohm Semiconductor ESR10EZPF4222
ESR10EZPF4222 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF4222
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF4222.pdf
Availability of ESR10EZPF4222
QUANTITY
ESR10EZPF4222 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF4222
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF4222
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF4222
Related LinksESR10E, ESR10EZPF4222 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF4222 Details Description
Related parts for ESR10EZPF4222
IC GATE AND/NAND 3.3V/5V 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 127 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf