Rohm Semiconductor ESR10EZPF7322
ESR10EZPF7322 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF7322
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF7322.pdf
Availability of ESR10EZPF7322
QUANTITY
ESR10EZPF7322 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF7322
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF7322
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF7322
Related LinksESR10E, ESR10EZPF7322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF7322 Details Description
Related parts for ESR10EZPF7322
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND BLACK 9FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
DEV TOOL FOR KINETIS MCU'S datasheet.pdf
CAMERA PEN MONOCHROME datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 64POS DUAL TH datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW SOT323 datasheet.pdf