Rohm Semiconductor ESR10EZPF8870
ESR10EZPF8870 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF8870
Brief Description
RES SMD 887 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF8870.pdf
Availability of ESR10EZPF8870
QUANTITY
ESR10EZPF8870 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF8870
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF8870
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF8870
Related LinksESR10E, ESR10EZPF8870 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF8870 Details Description
Related parts for ESR10EZPF8870
IC COMP SNGL OPEN DRAIN LP 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 450MA 270 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf