Rohm Semiconductor ESR18EZPF4220
ESR18EZPF4220 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF4220
Brief Description
RES SMD 422 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF4220.pdf
Availability of ESR18EZPF4220
QUANTITY
ESR18EZPF4220 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF4220
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF4220
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF4220
Related LinksESR18E, ESR18EZPF4220 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF4220 Details Description
Related parts for ESR18EZPF4220
CONN HEADER VERT 2POS .156 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 750MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
ICL 1.3 OHM 20% 8A 17.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 1800RES 2M datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 37MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT PIN datasheet.pdf