Rohm Semiconductor ESR25JZPF8204
ESR25JZPF8204 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF8204
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF8204.pdf
Availability of ESR25JZPF8204
QUANTITY
ESR25JZPF8204 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF8204
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF8204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF8204
Related LinksESR25J, ESR25JZPF8204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF8204 Details Description
Related parts for ESR25JZPF8204
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
MOD INLET/CB/STD FILTER 6A PNL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
68UF 385V 25X30MM 105C 10000H datasheet.pdf