Panasonic Electronic Components EXB-14V680JX
EXB-14V680JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-14V680JX
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 0302
Datasheet Download
EXB-14V680JX.pdf
Availability of EXB-14V680JX
QUANTITY
EXB-14V680JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-14V680JX
Internal Part NumberEIS-EXB-14V680JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0302
Size / Dimension0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-14V680JX
Related LinksEXB-14, EXB-14V680JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-14V680JX Details Description
Related parts for EXB-14V680JX
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC VOLT DETECT W/RESET 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf