Panasonic Electronic Components EXB-F6V562G
EXB-F6V562G picture photo
Mfg. Part Number
EXB-F6V562G
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 5.6K OHM 6SIP
Datasheet Download
EXB-F6V562G.pdf
Availability of EXB-F6V562G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EXB-F6V562G Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-F6V562G
Internal Part NumberEIS-EXB-F6V562G
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.586" L x 0.100" W (14.88mm x 2.54mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-F6V562G
Related LinksEXB-F, EXB-F6V562G Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-F6V562G Details Description
Related parts for EXB-F6V562G
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE ASSY STR PLUG RG178 36" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf