Panasonic Electronic Components EXB-F6V682G
EXB-F6V682G picture photo
Mfg. Part Number
EXB-F6V682G
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 6SIP
Datasheet Download
EXB-F6V682G.pdf
Availability of EXB-F6V682G
QUANTITY
EXB-F6V682G Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-F6V682G
Internal Part NumberEIS-EXB-F6V682G
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.586" L x 0.100" W (14.88mm x 2.54mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-F6V682G
Related LinksEXB-F, EXB-F6V682G Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-F6V682G Details Description
Related parts for EXB-F6V682G
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SEALING GASKET FOR #16 WALL RCPT datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 30 OHM 5% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 1.6 OHM datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC SWITCH HISD 36V DUAL 32SOIC datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
IC GATE DVR BRDG 60V .25A DSO14 datasheet.pdf
PROCRIMP DIE SPT 5.8MM TAB datasheet.pdf