Panasonic Electronic Components EXB-N8V273JX
EXB-N8V273JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V273JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V273JX.pdf
Availability of EXB-N8V273JX
QUANTITY
EXB-N8V273JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V273JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V273JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V273JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V273JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V273JX Details Description
Related parts for EXB-N8V273JX
LED RED CLEAR 4MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .07W STER 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FFM.3B. datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 175MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH W/DIS 3A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPDT 2A 12V datasheet.pdf