Panasonic Electronic Components EXB-V4V271JV
EXB-V4V271JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V271JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 270 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V271JV.pdf
Availability of EXB-V4V271JV
QUANTITY
EXB-V4V271JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V271JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V271JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V271JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V271JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V271JV Details Description
Related parts for EXB-V4V271JV
TRANS NPN 450V 5A TO-220 datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 64K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFFERENTIAL 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A USP3 datasheet.pdf
LED PMI REAR MOUNT BLUE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
RES 75 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 48LANE 12PORT 676BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-215AA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
470UF 10V 8X18MM 105C 2000H datasheet.pdf