Panasonic Electronic Components EXB-V4V621JV
EXB-V4V621JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V621JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 620 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V621JV.pdf
Availability of EXB-V4V621JV
QUANTITY
EXB-V4V621JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V621JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V621JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V621JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V621JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V621JV Details Description
Related parts for EXB-V4V621JV
VARISTOR 390V 22.5KA CHASSIS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.160" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DLAY 300V .500A datasheet.pdf