Panasonic Electronic Components EYG-A121803DM
EYG-A121803DM picture photo
Mfg. Part Number
EYG-A121803DM
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
PGS GRAPHITE SHEET
Datasheet Download
EYG-A121803DM.pdf
Availability of EYG-A121803DM
QUANTITY
EYG-A121803DM Order Process
Ship out your order
Specifications of EYG-A121803DM
Internal Part NumberEIS-EYG-A121803DM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesPGS
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline180.00mm x 115.00mm
Thickness0.0010" (0.025mm)
MaterialGraphite
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, CarrierPolyester
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1600 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EYG-A121803DM
Related LinksEYG-A1, EYG-A121803DM Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EYG-A121803DM Details Description
Related parts for EYG-A121803DM
CONN FERRULE 2WIRE 12AWG GRAY datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 20A 250V datasheet.pdf
IC LNA/MIXER CDMA 28-TQFN datasheet.pdf
IC LI+ CHARGER FRONT END 8SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf