FFF EZ10515200J0G
EZ10515200J0G picture photo
Mfg. Part Number
EZ10515200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
508 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
EZ10515200J0G.pdf
Availability of EZ10515200J0G
QUANTITY
EZ10515200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ10515200J0G
Internal Part NumberEIS-EZ10515200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesEZ
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ10515200J0G
Related LinksEZ1051, EZ10515200J0G Datasheet, FFF Distributor
EZ10515200J0G Details Description
Related parts for EZ10515200J0G
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RED SCREEN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X30" A CRS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
10P10C VERTICAL NO SHIELD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf