Zilog EZ80L92AZ050SC
EZ80L92AZ050SC picture photo
Mfg. Part Number
EZ80L92AZ050SC
Brief Description
IC WEBSERVER 50MHZ 100LQFP
Datasheet Download
EZ80L92AZ050SC.pdf
Availability of EZ80L92AZ050SC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EZ80L92AZ050SC Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ80L92AZ050SC
Internal Part NumberEIS-EZ80L92AZ050SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Core Size8-Bit
Speed50MHz
RAM Size-
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 3.6 V
Data Converters-
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ80L92AZ050SC
Related LinksEZ80L92, EZ80L92AZ050SC Datasheet, Zilog Distributor
EZ80L92AZ050SC Details Description
Related parts for EZ80L92AZ050SC
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 1.1 12 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf