Vishay/BCcomponents F339X132233KDA2B0
F339X132233KDA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X132233KDA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 330VAC AXIA
Datasheet Download
F339X132233KDA2B0.pdf
Availability of F339X132233KDA2B0
QUANTITY
F339X132233KDA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X132233KDA2B0
Internal Part NumberEIS-F339X132233KDA2B0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X132233KDA2B0
Related LinksF339X132, F339X132233KDA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X132233KDA2B0 Details Description
Related parts for F339X132233KDA2B0
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC 10MHZ Z80 KIO 84-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 455MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 630VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC R-6 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf