Vishay/BCcomponents F339X141048KIP2T0
F339X141048KIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
F339X141048KIP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.1 UF 10% 480VAC AXIAL
Datasheet Download
F339X141048KIP2T0.pdf
Availability of F339X141048KIP2T0
QUANTITY
F339X141048KIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F339X141048KIP2T0
Internal Part NumberEIS-F339X141048KIP2T0
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF339X1 330VAC
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F339X141048KIP2T0
Related LinksF339X141, F339X141048KIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F339X141048KIP2T0 Details Description
Related parts for F339X141048KIP2T0
MOD PWR OUTLET 6.3MM QC 3.0 PNL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT MPU COMP 18-SOIC datasheet.pdf
CONN CMC TERM FEML 18-20AWG GOLD datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 28MA 72 OHM TH datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM FP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf