Taiyo Yuden FBA04HA600VB-00
FBA04HA600VB-00 picture photo
Mfg. Part Number
FBA04HA600VB-00
Brief Description
FERRITE BEAD 60 OHMS AXIAL LEAD
Datasheet Download
FBA04HA600VB-00.pdf
Availability of FBA04HA600VB-00
QUANTITY
FBA04HA600VB-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of FBA04HA600VB-00
Internal Part NumberEIS-FBA04HA600VB-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesFB
PackagingTray
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 50MHz
Current Rating7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Height (Max)-
Size / Dimension0.138" Dia x 0.236" L (3.50mm x 6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FBA04HA600VB-00
Related LinksFBA04HA, FBA04HA600VB-00 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
FBA04HA600VB-00 Details Description
Related parts for FBA04HA600VB-00
TVS DIODE 58.1VWM 96.6VC SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL 20QFN datasheet.pdf
RES 17 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL ADC 12-BIT TSM1285 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE 1100A 1000V 3BKN/80 AR datasheet.pdf