Amphenol Commercial Products FCC17A15PA45B
FCC17A15PA45B picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15PA45B
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15PA45B.pdf
Availability of FCC17A15PA45B
QUANTITY
FCC17A15PA45B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15PA45B
Internal Part NumberEIS-FCC17A15PA45B
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15PA4xB.igsFCC17A15PA4xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15PA45B
Related LinksFCC17A, FCC17A15PA45B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15PA45B Details Description
Related parts for FCC17A15PA45B
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A DO214 datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE IGBT CBI E1 datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-DIP datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1.3KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf